Preskočiť na obsah

Bežné písmo Veľké písmo

Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia

Navigácia
Anketa

Obecný úrad na skúšku zakúpil miesto kovových nové plastové 120 litrové nádoby na smeti. Myslíte si, že...

... kovové smetiaky sú lepšie!   32%

... je to jedno... smetiak ako smetiak!   14%

... plastové nádoby na odpad sú lepšie!   55%

Hlasovalo 161 ľudí.

Aktuality: Ďakujeme, pán Chudý!

Človek kráča svojim životom ako oráč po neobrobenom poli. Krok za krokom, rok za rokom ubieha náš život tak rýchle, že pri pohľade späť sa zdá ako krátky okamih. Tak ako oráč keď sa pozrie za seba... je treba občas obzrieť si brázdu, ktorú sme zatiaľ vyorali na životnom poli našej spoločnosti, pokochať sa v úrode, ktorá vzišla z našej práce a umu. Zajtra už bude treba zasa žiť starosťami všedného dňa...

Hasiči Chocholná-Velčice - oslava 80. výročia založenia organizácie v obci

Štefan Chudý (hore) patrí k významným osobnostiam novodobej histórie našej obce. Od svojej mladosti pomáhal v mnohých pozíciách budovať našu obec tak, ako to bolo v tejto dobe zvykom: nielen radami, pripomienkami a nápadmi, ale predovšetkým prácou vlastných rúk. Tak bol k tomu vychovávaný on i mnohí ďalší z jeho najbližšej rodiny, ktorí sú do dnešného dňa činní v rôznych oblastiach života obce.
Z mnohých aktivít venoval Štefan Chudý azda najväčšiu pozornosť a samozrejme i prácu miestnej požiarnickej (hasičskej) organizácii. V pozícii výkonného hasiča, neskôr veliteľa (dolu, s lodičkou) či oblastného funkcionára sa venoval aktívnemu hasičstvu, prevencii i výchove svojich nasledovníkov. Za svoju obetavú činnosť získal nielen mnohé ocenenia, ale predovšetkým vďaku a úctu svojho okolia. 

Za jeho doterají život, za všetko čo Štefan Chudý obetoval pre svojich najbližších, pre svojich známych, susedov i pre našu obec, mu v mene obce a všetkých jej občanov vyjadrujeme úprimné poďakovanie.  Do ďalších rokov života mu prajeme veľa zdravia, úspechov i radosti v rodine a vo svojom okolí.  

Hasiči Chocholná-Velčice - z histórie

Štefan Chudý - 70 rokov od narodenia

Svoje okrúhle jubileum oslavoval Štefan Chudý v kruhu svojich najbližších v sobotu 6. novembra 2010, keď  8. 11. tohto roku uplynie 70 rokov od jeho narodenia.

K sviatku prišli zablahoželať Štefanovi Chudému členovia jeho dvoch rodín... tej prvej pokrvnej, i tej druhej požiarnickej (hore). Od svojej mladosti sa Štefan Chudý venoval práve požiarnickej veci: či už ako aktívny požiarnik v mladosti, alebo neskôr ako funkcionár a učiteľ tých mladších. Mnoho požiarnikov - hasičov našlo v ňom svojho učiteľa i svoj vzor, tak ako aj súčasní čelní funkcionári našich hasičov Martin Červeňan (dolu, vľavo) a Ján Medvedík (dolu, vpravo).  

Štefan Chudý - 70 rokov od narodenia

Štefan Chudý - 70 rokov od narodenia

Manželka, tri deti a tri vnúčence (hore) naplnili a stále napĺňajú dni Štefana Chudého i v jeho vyššom veku. Najmä tí traja najmenší (dolu) sú pre starého otca tým slnkom, ktoré mení všedné dni na zaslúženom odpočinku na krásne slnečné dni a dáva chuti do ďalšieho života. 

Štefan Chudý - 70 rokov od narodenia

Štefan Chudý - 70 rokov od narodenia

Štefan Chudý sa pred 70-timi rokmi narodil manželom Jánovi Chudému a Pavlíne, rod. Holičkovej. Rodina Chudých patrí k starým chocholnianskym rodom, ktoré s našou obcou spojili celú svoju existenciu. Aj dnes je tento rod u nás zastúpený mnohými generáciami. Blahoželať jubilantovi prišli aj najbližší - brat Ján Chudý a sestra Anna Horňáková so svojimi partnermi (hore).
Aby sa všetci na oslave cítili príjemne.. o to sa zasa starali jeho dve ženy z požiarnickej rodiny - Paulína Ozimá (dolu, vľavo) a Zuzana Bulková (dolu, vpravo). Ak spomenieme, že o prítomných sa starali ešte aj Július a Hela Pappoví, tak je každému jasné, že na oslave bolo o jubilanta i jeho hostí vzorne postarané. 

Štefan Chudý - 70 rokov od narodenia

Štefan Chudý - 70 rokov od narodenia

Oslava jubilea sa konala v priestoroch vynovenej hasičskej zbrojnice, v miestnosti určenej nielen na školenia hasičov, ale práve i na takéto menšie spoločenské príležitosti.

Miesto to bolo viac než symbolické... sám Štefan Chudý bol pred mnohými rokmi činný aj pri výstavbe zbrojnice a vlastnými rukami ju pomáhal budovať. Aj keď už dnes zbrojnica vyrástla o jedno poschodie a celá dostala nedávno nový kabát, stále je v nej skrytá aj práca a životné dielo Štefana Chudého a mnohých ďalších, ktorí v danej dobe budovali obetavo našu obec vlastnými rukami, často za neľahkých podmienok. Štefanovi Chudému, ale aj všetkým ostatným patrí za to vďaka všetkých súčastníkov.   

Štefan Chudý - 70 rokov od narodenia

Zlatý Erb Najlepšia www stránka obce v SR za rok 2004 a 2007