Obsah

Beh oslobodenia obce

Typ: ostatné
Beh oslobodenia obce 1Dňa 29.4.2019 sa uskutočnil v našej obci už 46. ročník Behu oslobodenia obce. Už od skorých ranných hodín sa na nás usmievalo slniečko, tak sme mali plno energie a to nielen organizátori ale aj bežci.

Ako každý rok sme si pripomenuli pamiatku padlých pri oslobední našej obce v II. svetovej vojne. Starostka obce a členovia Dobrovoľného hasičského zboru položili k pomníku padlých veniec a minútou ticha si ucitili ich pamiatku.

Pri pamätníku Pri pamätníkuPri pamätníku

Na behu oslobodenia sa podieľali: Obecný úrad, Jednota Sokol Chocholná-Velčice, Dobrovoľný hasičský zbor Chocholná-Velčice a Dopravná akadémia Trenčín.

Tento rok boli pridané 2 bežecké kategórie a to: ženy 40 r.a viac a muži 70r.a viac. Zúčastnilo sa 125 bežcov z rôznych kútov Slovenska. Putovný pohár sme po druhý krát odovzdali minuloročnému víťazovi Štefanovi Štefinovi, ktorý obhájil prvé miesto s časom 28:48. Víťazovi gratulujeme a prajeme veľa síl do ďalších víťaztiev.

BehBehBeh

Detičkám sa veľmi darilo. Najmladšou účastníčkou bola 2-ročná Isabell Trochanová z Novej Dubnice, ktorá to nevzdala aj keď ju staršie bežkyne predbiehajú a dobehla až do cieľa. Každé dieťa čakala sladká odmena ale aj chlebíček, aby nabrali stratenú energiu.

BehBehBeh

Oranizátori okrem prvých troch víťazov v každej  kategórií ohodnotili aj 2 najlepších bežcov, ktorí zastupovali našu obec: Pavol Vanek, Ján Chalúpka. 

Najstarší účastník 75-ročný Rudolf Sopko z Trenčína bol ocenený diplomom a vecnou cenou. 

Najstarší bežec

Po dobehnutí do cieľa dostal každý dorastenec, či dospelý občerstvenie v podobe chutnej klobásky a kávy. 

Veľké ĎAKUJEM patrí:

- stratostke obce Chocholná-Velčice Ing. Alene Bulkovej

- zamestancom Obecného úradu: Mgr.Martine Škriečkovej, Eve Pavlíkovej, Jarke Spačkovej, Jánovi Antalovi

- členom DHZ Chocholná-Velčice, ktorí dohliadali na bezpečnosť trate: R.Kralovič, N. Barteková, I.Habánková, J.Špaček, M.Matejovič, J.Michalec, D.Tunega, E.Hodulík, A.Čaniga, J.Medvedík, L.Medvedík, M. Červeňan, S.Červeňan, D.Červeňanová, M.Mikula, L.Chudý.

 Hasičov reprezentovali Juríček M. a Murárik M.

- zdravotnej službe: Juraj Chudý

-  ďalej sa podieľali: Mgr.Peter Juríček, Miloš Pagáč, Zdenko Pupiš, Jarko Hrnčár, Jana Komadelová, Vaneska Kováčová, Eliška Michalcová, Eliška Vaneková

Rozhodcovi: Mgr. Rastislav Valach

Časomeračom: Ing. Miroslava Tomanková, Mgr. Martin Kováč, Mgr. Anton Kamenec 

Všetky výsledky v jednotlivých kategóriách si môžete pozrieť tu ku stiahnutiu

Všetky fotografie si môžte pozrieť tu FOTOGALÉRIA BEH


Príloha

Vytvorené: 3. 5. 2018
Posledná aktualizácia: 9. 5. 2018 09:07
Autor: Správce Webu