Obsah

Deň Zeme 2019

Typ: ostatné
deň zemeDňa 13. apríla 2019 sa v našej obci pri príležitosti DŇA ZEME uskutočnila dobrovoľná akcia, pri ktorej sa čistili lokality našej obce.

Dobrovoľníci sa stretli o 9:00 hod. pred obecným úradom, kde si vyzdvihli potrebné náradie a vrecia na odpad. Rozdelili si lokality, ktoré je potrebné očistiť a pustili sa do práce aj napriek nepriaznivému počasiu. FOTOGALÉRIA

V prípade organizovaného čistenia vybraných lokalít sa zúčastnili:

Cintorín Velčice: Kubis Michal, Kubisová Viera, Kútny Miroslav, Lukáč Milan a Lukáčová EvabriPark Slobody: Kalo Milan, Kotrha Peter, Surovský Jaroslav

brigOkolie futbalového ikriska, járok pod Duranom a járok pri zastávke Kopunec:

náš futbalový oddiel Sokol FC:Adamčí Filip, Červeňan Daniel, Červeňan Dominik, Červeňan Jakub, Katreniak Jozef, Kotrha Matúš, Kozarec Martin, Margetín Peter, Michalec Juraj, Ozimý Matúš, Tulpík Juraj. briObčerstvenie zabezpečil obecný úrad. Pri jeho príprave pomáhali Lucii Margetínovej: Holíčková Katrarína, Hrnčárová Ivanka, Margetínová Markéta, Mikulová Mirka.babyNie každému tento termín vyhovoval, a preto ďakujeme aj všetkým tým ktorí individuálne vyčistili verejné priestranstvá priedomia a chodníky rodinných domov. 

Poľovnícke združenie Sokolí kameň nám 7. apríla vyčistili okolie cesty do doliny aj okolie minerálnych prameňov v areáli Tlstej hory - ĎAKUJEME!

Dnešný DEŇ ZEME bol kolektívnou oslavou tohto sviatku. V obci sa upratovalo a skrášľovalo naše životné prostredie. Ale nielen tento deň, by sme sa mali zamyslieť, ako našej matičke ubližujeme a, čo môžeme v jej prospech každodenne vykonať. Možno by sme mohli začať nezahadzovať smeti, tam kam nepatria?! 

Ďakujeme, že ste neváhali obetovať svoj voľný čas na podporu dobrej veci a spolu sme prispeli k zlepšeniu životného prostredia v obci. 

Všetky fotografie vo FOTOGALÉRII.


Vytvorené: 15. 4. 2019
Posledná aktualizácia: 15. 4. 2019 11:25
Autor: Správce Webu